ENG

logo

facebook

AKTUALITY

Zrušenie maximálneho mesačného vymeriavacieho základu pre výpočet sociálneho poistenia je protiústavné, tvrdia zamestnávatelia, zavedenie rodičovského dôchodku však podporujú
19.08.2021

Zamestnávatelia združení v Republikovej únii zamestnávateľov (RÚZ) považujú za neakceptovateľné zrušiť maximálny mesačný vymeriavací základ pre výpočet sociálneho poistenia. Upozorňujú, že je v protiklade s programovým vyhlásením, ku ktorému sa vláda zaviazala, a preto požadujú odstránenie tohto novelizačného bodu.

Zamestnávatelia hodnotia zmeny v covidovom automate: zvýhodňovanie zaočkovaných je podľa RÚZ v prospech všetkých
12.08.2021

Už od pondelka 16. augusta začnú na Slovensku platiť nové protiepidemické opatrenia. Aktualizácia covidového automatu v praxi predovšetkým „odmení“ zaočkovaných. Zamestnávatelia združení v Republikovej únii zamestnávateľov (RÚZ) toto rozhodnutie vlády vítajú – veria, že prijaté opatrenia pomôžu zabrániť ďalšiemu celoplošnému lockdownu. 

Náklady na nezaočkovaných sa pohybujú v tisícoch eur, plne vakcinovaných je stále málo: slovenskí zamestnávatelia zvolili cestu pozitívnej motivácie – svojich pracovníkov za očkovanie odmeňujú
06.08.2021

Napriek tomu, že Slovensko je na začiatku tretej vlny pandémie, miera zaočkovanosti stále nedosahuje ani 40 percent. Štát upozorňuje, že náklady na nezaočkovaných, spojené s práceneschopnosťou, hospitalizáciou a až predčasným úmrtím sú enormne vysoké –  neraz dokonca prekračujú hranicu 15 tisíc eur. Zamestnávatelia združení v Republikovej únii zamestnávateľov (RÚZ) vakcináciu dlhodobo verejne podporujú – zaočkovaným zamestnancom poskytujú viaceré benefity.

Prehľad tých najdôležitejších  zmien v novele "Zákona proti byrokracii"
06.08.2021

RÚZ radí: Čo prináša novela zákona proti byrokracii? Pripravili sme pre vás prehľad zmien, ktoré podnikateľov čakajú. Po rozkliknutí si môžete obrázok stiahnuť ako PDF súbor. 

Zamestnávatelia sa stretli s predsedom vlády – spoločne hodnotili efektívnosť protipandemických opatrení, diskutovali aj o aktuálnych problémoch podnikateľského sektora
04.08.2021

Medzi kľúčové oblasti rokovania patrila nielen pandémia koronavírusu, jej dopady a s ňou súvisiace kompenzačné schémy pre podniky, ale aj príprava kľúčovej daňovo-odvodovej reformy, obnova činnosti Ekonomického krízového štábu či európsky balík zelených opatrení s názvom Fit for 55.