ENG

logo

facebook

AKTUALITY

23.10.2020

Dňa 23. októbra 2020 sa v konal volebný Snem Republikovej únie zamestnávateľov (RÚZ). Členovia RÚZ na Sneme zhodnotili doterajšiu činnosť, vytýčili priority organizácie na najbližšie obdobie a zvolili členov hlavných orgánov únie – Prezídia a Dozornej rady RÚZ. 
 
Vo voľbách bol potvrdený doterajší prezident RÚZ Miroslav Kiraľvarga a za prvého viceprezidenta bol členmi opätovne zvolený Mário Lelovský. Predsedom Dozornej rady RÚZ zostáva Jozef Kožár. 

Zamestnávatelia: Poskytnime zamestnancom možnosť výberu stravného
23.09.2020

Zamestnávatelia združení v Republikovej únii zamestnávateľov (RÚZ) podporujú zavedenie možnosti voľby medzi gastrolístkami a finančným príspevkom na stravu. Takzvané gastrolístky dlhodobo ochudobňujú zamestnancov, zamestnávateľov a poskytovateľov stravovania o poplatky emitentom poukážok a znižujú tak hodnotu stravnej jednotky. Vysoká je  aj administratívna záťaž spojená s manipuláciou s gastrolístkami.

07.08.2020

Zamestnávatelia združení v Republikovej únii zamestnávateľov (RÚZ) žiadajú od vlády efektívnu, rýchlu a dostatočnú pomoc v čase krízy a férovejší prístup. Problémy s pomocou počas koronakrízy totiž hlásilo tisíce firiem a živnostníkov. Zamestnávatelia nepovažujú za primerané reagovať vyhrážkami predstaviteľov vlády ani na ostrú kritiku zo strany podnikateľského sektora.

DAŇOVÝ MANIFEST 2020
14.07.2020

Slovensko sa ocitlo v najväčšom ekonomickom útlme za celé obdobie svojej existencie. 

Firmy očakávajú, že parlament zruší zbytočné audity
08.07.2020

Parlament dnes rokuje o 114 opatreniach na zlepšenie podnikateľského prostredia. Ich schválenie uľahčí život mnohým firmám a podnikateľskému prostrediu prinesie úsporu viac ako 170 mil. eur už v tomto roku.