ENG

logo

facebook

AKTUALITY

07.08.2020

Zamestnávatelia združení v Republikovej únii zamestnávateľov (RÚZ) žiadajú od vlády efektívnu, rýchlu a dostatočnú pomoc v čase krízy a férovejší prístup. Problémy s pomocou počas koronakrízy totiž hlásilo tisíce firiem a živnostníkov. Zamestnávatelia nepovažujú za primerané reagovať vyhrážkami predstaviteľov vlády ani na ostrú kritiku zo strany podnikateľského sektora.

DAŇOVÝ MANIFEST 2020
14.07.2020

Slovensko sa ocitlo v najväčšom ekonomickom útlme za celé obdobie svojej existencie. 

Firmy očakávajú, že parlament zruší zbytočné audity
08.07.2020

Parlament dnes rokuje o 114 opatreniach na zlepšenie podnikateľského prostredia. Ich schválenie uľahčí život mnohým firmám a podnikateľskému prostrediu prinesie úsporu viac ako 170 mil. eur už v tomto roku.

29.06.2020

Etika vnáša do podnikania a ekonomického života pravidlá, ktoré regulujú správanie podnikateľských subjektov v záujme zachovania a rozvoja ekonomického systému ako celku. Porušovanie etických pravidiel v podnikaní spôsobuje jednotlivým podnikateľom, ale aj ekonomike ako celku, veľké materiálne škody, a do spoločnosti vnáša pochybnosti o tom, že podnikať sa dá etickým spôsobom.

Zamestnávatelia vítajú schválenie Lex Korona
24.06.2020

Zamestnávatelia združení v Republikovej únii zamestnávateľov (RÚZ) vítajú schválenie balíčka 114 opatrení na zlepšenie podnikateľského prostredia. Firmy zároveň očakávajú, že vláda v nastúpenom trende zlepšovania podmienok pre podnikanie nepoľaví, a v dohľadnej dobe predstaví ďalší balík opatrení, na príprave ktorého sú pripravené spolupracovať.