ENG

logo

facebook

AKTUALITY

Stanovisko zamestnávateľských organizácií k testovaniu vo firmách
14.01.2021

Zamestnávateľské organizácie Asociácia priemyselných zväzov, Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení SR, Klub 500, Republiková únia zamestnávateľov a Slovenská obchodná a priemyselná komora, ktoré zastupujú najvýznamnejšie podnikateľské subjekty, s napätím sledujú situáciu a vyjadrenia v súvislosti s testovaním vo firmách. Vládu Slovenskej republiky žiadajú, aby sa realizovalo výlučne na dobrovoľnej báze. Vyzývajú tiež na intenzívnejšiu a predvídateľnejšiu komunikáciu.

Poznáme výsledky ankety Byrokratický nezmysel roka 2020!
29.12.2020

Zo 61 nominovaných opatrení v roku 2020 získala prvé miesto povinnosť včelárov nahlasovať úradom neprimerane detailné informácie v nereálnych termínoch. Povinnosť je v praxi natoľko absurdnou, že musia napríklad zadať, kde sa budú ich včelstvá nachádzať počas kvitnutia slnečnice v čase kedy slnečnica ešte nie je zasiata.

Emitenti gastrolístkov pokračujú v šírení neprávd
09.12.2020

Iba minulý týždeň Republiková únia zamestnávateľov (RÚZ) podala podnet na Radu pre reklamu pre hoax, ktorý šíria emitenti gastrolístkov a dnes sa v tlači opäť objavujú články, ktoré naďalej manipulujú verejnú mienku nepravdami. Cieľom je samozrejme záchrana miliónových ziskov emitentov gastrolístkov na úkor zamestnancov, zamestnávateľov a tisícov reštaurácií. 

Zamestnávateľské organizácie strednej a východnej Európy (CEE-6) vyzývajú lídrov EÚ, aby sa pri adresovaní opatrení v oblasti klímy zasadili o účinnú ochranu priemyslu a zachovanie jeho konkurencieschopnosti
07.12.2020

Nadchádzajúce zasadnutie Európskej rady najvyšších predstaviteľov členských štátov, ktoré sa uskutoční 10. - 11. decembra 2020, plánuje prijať kľúčové rozhodnutie o klimatickom cieli EÚ do roku 2030. Podľa návrhu Európskej komisie má dôjsť k zavedeniu ambicióznejšieho cieľa v znižovaní emisií skleníkových plynov zo súčasných -40% na -55% (so zámerom dosiahnutia klimatickej neutrality do roku 2050). Toto sprísňovanie prichádza v čase, kedy Európa v kontexte pandémie COVID-19 čelí bezprecedentným výzvam celosvetového rázu. 

04.12.2020

Emitenti gastrolístkov sa podľa Republikovej únie zamestnávateľov (RÚZ) v záujme zachovania neférového biznisu znížili ku klamlivým vyjadreniam a reklame. Snažia sa manipulovať legislatívny proces. Zamestnávatelia zároveň apelujú na širokú verejnosť, aby sa nedala zmanipulovať klamlivou a z kontextu vytrhnutou argumentáciou emitentov gastrolístkov, ktorej cieľom je znemožniť voľbu medzi gastrolístkom a hotovosťou.