ENG

logo

facebook

AKTUALITY

13.10.2017

Prvý viceprezident Republikovej únie zamestnávateľov hovoril v HNtelevízii o dopadoch nového sociálneho balíčka.

Podnikateľské prostredie ťaží priveľké regulačné bremeno. Tempo zmien v kľúčových zákonoch je alarmujúce
02.10.2017

Podnikanie na Slovensku môže miestami pripomínať byrokratickú odyseu. V medzinárodných porovnaniach možno kvalita nášho podnikateľského prostredia celkovo patrí medzi tie lepšie, no v konkrétnych prípadoch ostávajú úskalia neúmerne vysoké. Náklady vyplývajúce z regulačného a administratívneho zaťaženia tak dlhodobo patria medzi významné bariéry rozvoja podnikania na Slovensku. Najmä pre malé a stredné podniky. Vyplýva to z Analýzy vývoja regulačného zaťaženia v SR vo vybraných významných zákonoch pôsobiacich na podnikateľské prostredie, ktorú zostavila Republiková únia zamestnávateľov v rámci Národného projektu Centrum sociálneho dialógu II.

29.09.2017

Pozývame Vás na tlačovú konferenciu Republikovej únie zamestnávateľov (RÚZ), ktorá sa uskutoční v pondelok, 2.10.2017 o 10:00h v priestoroch RÚZ, Digital Park III, Einsteinova 19, Bratislava. 

Prehĺbenie spolupráce ÚVO s RÚZ
27.09.2017

Prezident Republikovej únie zamestnávateľov Miroslav Kiraľvarga prijal 26. septembra 2017 pozvanie predsedu Úradu pre verejné obstarávanie (ďalej len „úrad“) Miroslava Hliváka.

Potrebujeme viac ako 1 000 kuchárov
19.07.2017

„Tri štvrtiny zamestnávateľov ponúka voľné pracovné miesto kuchára aj v čase hlavnej sezóny. Počet neobsadených pracovných miest v pozícií kuchár odhadujeme na viac ako tisíc,“ tvrdí Marek Harbuľák, prezident Zväzu cestového ruchu SR.