ENG

logo

facebook

AKTUALITY

Turné s názvom Slovensko diskutuje o EÚ zavítalo do Košíc
13.11.2017

Prezident Republikovej únia zamestnávateľov a viceprezident U. S. Steel Košice Miroslav Kiraľvarga medzi účastníkmi diskusie o budúcnosti únie.

13.10.2017

Prvý viceprezident Republikovej únie zamestnávateľov hovoril v HNtelevízii o dopadoch nového sociálneho balíčka.

Podnikateľské prostredie ťaží priveľké regulačné bremeno. Tempo zmien v kľúčových zákonoch je alarmujúce
02.10.2017

Podnikanie na Slovensku môže miestami pripomínať byrokratickú odyseu. V medzinárodných porovnaniach možno kvalita nášho podnikateľského prostredia celkovo patrí medzi tie lepšie, no v konkrétnych prípadoch ostávajú úskalia neúmerne vysoké. Náklady vyplývajúce z regulačného a administratívneho zaťaženia tak dlhodobo patria medzi významné bariéry rozvoja podnikania na Slovensku. Najmä pre malé a stredné podniky. Vyplýva to z Analýzy vývoja regulačného zaťaženia v SR vo vybraných významných zákonoch pôsobiacich na podnikateľské prostredie, ktorú zostavila Republiková únia zamestnávateľov v rámci Národného projektu Centrum sociálneho dialógu II.

29.09.2017

Pozývame Vás na tlačovú konferenciu Republikovej únie zamestnávateľov (RÚZ), ktorá sa uskutoční v pondelok, 2.10.2017 o 10:00h v priestoroch RÚZ, Digital Park III, Einsteinova 19, Bratislava. 

Prehĺbenie spolupráce ÚVO s RÚZ
27.09.2017

Prezident Republikovej únie zamestnávateľov Miroslav Kiraľvarga prijal 26. septembra 2017 pozvanie predsedu Úradu pre verejné obstarávanie (ďalej len „úrad“) Miroslava Hliváka.